Наш дошкільний заклад
Меню
Новини
Річний звіт про діяльність закладу

Звіт про діяльність закладу у 2016-2017 н.р.

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 57 Вінницької міської ради "Дружна сімейка" з пріоритетним напрямком освітньої діяльності щодо інтелектуального розвитку вихованців, навчально-виховний процес здійснює відповідно до Законів України:
- «Про освіту»
- «Про дошкільну освіту»,
- «Про охорону дитинства»,
- Статуту ДНЗ,
- Положення про дошкільний навчальний заклад,
- Наказів та листів МОН України
- Базового компонента дошкільної освіти;
- Коментаря до Базового компонента дошкільної освіти;,
- Державних програм розвитку дитини дошкільного віку «Дитина», «Впевнений старт» ;
- парціальних програм «Грайлик (організація театралізованої діяльності в ДНЗ), «Мудрі шахи» (навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи), «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (основи здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку), «Англійська мова для дітей дошкільного віку».
ДНЗ працює за 12 годинним режимом: з 8 год.30 хв. До 19 год. 30 хв.. У минулому навчальному році в закладі функціонувало 11 груп, а саме:
2 групи - для дітей до трьох років: група №1, №3;
2 групи - для дітей четвертого року життя: група №6, №7;
3 групи - для дітей п'ятого року життя: група №4, №9, №10;
4 групи - для дітей шостого року життя: група №2, №5, №8, №11;
в яких навчається і виховується 319 дітей. Кожна група має пріоритетні напрямки. Профільне навчання в дошкільному навчальному закладі забезпечує поглиблене ознайомлення дошкільнят з окремими розділами програми виховання і навчання в дитячому садку, успішну соціалізацію дітей, підготовку до здобуття шкільної освіти.
У навчально-виховному процесі дошкільного закладу використовуються такі основні форми організації дітей, як спеціально організована навчальна діяльність «заняття», ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята, розваги, гуртки, студії тощо.
В дошкільному закладі працює 24 педагоги, з них:

 

Склад за освітньо-кваліфікаційними рівнями
З вищою освітою:
Спеціаліст вищої категорії - 2
Спеціаліст ІІ категорії - 3
Спеціаліст - 4
Звання «вихователь-методист» - 2

З середньою-спеціальною освітою
Вищий посадовий оклад - 6
Нижчий посадовий оклад - 3
Звання «вихователь-методист» - 2

Відсотковий склад педагогів ДНЗ за освітою:

 

З метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників, відповідно до перспективного плану курсової перепідготовки на 5 років педагогічних працівників при Вінницькій академії неперервної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації 2 вихователі, атестувалося 6 педагогів. Впродовж навчального року проводяться різні методичні заходи, а саме: педагогічні ради, різні види семінарів, педагогічні години і консультації, педагогічні читання, анкетування, працює творча група, проводився педагогічний моніторинг тощо. Висока якість різних форм методичної роботи підсилюється впровадженням в них інтерактивних видів роботи: елементів дискусії, ділової гри, тренінгів, презентацій тощо.
Згідно річного плану роботи закладу на 2016-2017 навчальний рік організація навчально-виховного процесу в дошкільному закладі була спрямована на реалізацію основних завдань ДНЗ, а саме:
1. Формування економічної свідомості дошкільників в процесі ігрової діяльності.
2. Розвиток художньо-творчого мислення дошкільників засобами музичного виховання.
3. Поглиблення роботи з формування у вихованців духовно-патріотичних почуттів та моральних цінностей.
   На вирішення завдань формування економічної свідомості дошкільників в процесі ігрової діяльності дітей в ДНЗ проведена педагогічна рада «Формування первинного економічного досвіду дошкільників в процесі ігрової діяльності», в ході якої розглядалися питання мети і змісту економічної освіти дошкільників, впровадження міжнародної програми фінансової грамотності «Афлатот» та ін..
   Кожною віковою групою виготовлено дидактичні розвиваючі ігри і посібники економічного змісту. Проведено відкритий перегляд заняття з економічного виховання «На допомогу Буратіно» (вихователь Максимова Л.В., група №2) з дітьми старшого дошкільного віку.
Впродовж року діяла творча група педагогів з економічного виховання дошкільників. Вихователями розроблено проекти «Подорож у країну Економіки» (Ткачук Н.В.), «Друге життя покинутим пляшкам» (Стахміч Є.С.).
   Питанню розвитку художньо-творчого мислення дошкільників засобами музичного виховання були присвячені: засідання педагогічної ради ДНЗ, консультації для вихователів та батьків, організовано семінар-практикум на тему «Використання українського народного фольклору, як засобу патріотичного виховання в процесі музичної діяльності»
Вихователем групи № 8 та музкерівником Сокіл М.О. проведений відкритий перегляд бінарного заняття «Чарівна країна емоцій», під час якого ознайомили педагогів з формою проведення заняття двома педагогами (бінарне), розкрили роль музичних засобів у досягненні поставленої мети.
   Впродовж навчального року педагогічний колектив продовжив роботу по формуванню у вихованців духовно-патріотичних почуттів та моральних цінностей.
В кожній дошкільній групі закладу обладнані етнографічні осередки, з відповідним програмовим вимогам наповненням: дидактичними альбомами, державною символікою, зразками виробів народного мистецтва, дидактичними іграми.
   У 2016/2017 велика увага приділялась зміцненню фізичного та психічного здоров'я вихованців.
Зокрема у ДНЗ проводились VІІІ малі олімпійські ігри, в І-му (садовому) турі яких діти змагалися у боулінгу, катанні на велосипедах та самокатах, грали в шахи, шашки, городки, настільний теніс. У заключному (міському) ІІ турі змагань вихованці нашого закладу здобули призові місці у грі в шахи (І та два ІІ місця), настільному тенісі (ІІ та ІІІ місця). В травні-червні місяці в закладі організовано проведення Чемпіонату з різних видів спорту в рамках міської програми «Старти надій», де дітям пропонувалися спортивні розваги та змагання з різних ігор (настільний теніс, баскетбол, шахи, городки, катання на велосипеді, черлідинг). ДНЗ став базовим для проведення міського етапу з гри в шахи: заклад приймав учасників у чверть-фіналі, півфіналі та фінілі змагань. За підсумками чемпіонату вихованці нашого закладу здобули найбільшу кількість призових місць у змаганнях з шахів, настільного тенісу, чир-дансу, які організовувались на міському рівні.
   Щоденно з дітьми проводяться фізкультурні заняття, в середніх та старших групах щотижня передбачені заняття з валеології, ОБЖД.
   На виконання міських заходів відповідно до річного плану роботи Департаменту освіти в ДНЗ організовувалися тижневики здорового способу життя, тижні безпеки (дорожнього руху, пожежної безпеки). Дітей знайомили зі службами екстреної допомоги, формували почуття особистої безпеки.
Протягом року в ДНЗ діє школа молодого вихователя «Меридіан» (керівник Пугачук А.Е. звання «вихователь-методист»). Кожному молодому вихователю призначено наставника, який допомагє йому в оволодінні професійними навичками. Молоді вихователі відвідують заняття та режимні моменти своїх старших колег, консультації, тренінги, зокрема «Комунікативна культура педагога як чинник професійної компетентності»
   Кращій обізнаності батьків про життя дітей в садочку сприяє робота сайту ДНЗ, де розміщуються матеріали консультпункту для батьків дітей раннього віку, консультації для батьків майбутніх першокласників, фото та відеоматеріали проведених в ДНЗ заходів тощо. Сайт поповнився новими рубриками, присвяченими організації дитячого харчування. Так, на сайті діє лекторій для батьків «Раціональне харчування дошкільників», а також електронний Журнал для мам і тат про харчування здорових малят.
   Аналіз педагогічного процесу у всіх вікових групах показав, що педагогами за допомогою батьків створено відповідне предметно-розвивальне середовище; дидактичне забезпечення навчально-виховної роботи. Діти всіх вікових груп отримали достатній рівень знань програмового матеріалу, про що свідчили порівняльні зрізи на початку, всередині та в кінці навчального року.
На розвиток інтелекту, творчих здібностей та нахилів дітей була спрямована робота гуртків «Веселка», «Казкарик», «Маленькі мислителі», «Дивограй», «Чарівні фарби», «Колобок», «ГеоДолька». Підсумком роботи вокального гуртка «Веселка» стала перемога у міському фестивалі дитячої творчості «Чарівна квітка», де діти здобули І місце у номінації «вокал» і право взяти участь у гала-концерті, присвяченому Дню захисту дітей в театрі ім..Садовського.
   Достатній рівень розвитку виконавських умінь ( музикування, пісенних та музично - рухових імпровізацій тощо) демонстрували діти в ході святкових ранків і розваг, які проводились згідно плану у всіх вікових групах.
   Великого значення педагоги надавали підготовці дітей до шкільного життя. В поточному навчальному році колектив продовжував співпрацювати зі школою-гімназією № 23. Школярі брали участь у роботі дошкільного закладу (спільні концерти, розваги), дошкільнята в свою чергу мали змогу познайомитись із шкільним життям, відвідати уроки у 1 класах.
   Вихователями старших груп № 5, № 2, №8, № 11, було підготовлено до школи 111 дітей., з них 38 випускників високого, 63- достатнього, 10 - задовільного рівня готовності.
   Моніторинг стану готовності до шкільного навчання дітей-випускників
показав достатній рівень роботи педагогів, в результаті чого якісний рівень знань дітей істотно змінився у порівнянні з початком року.
   Із року в рік удосконалюється робота в ДНЗ. Щорічна участь педагогічного та дитячого колективів у міських конкурсах: «Чарівна квітка», VІІІ малих олімпійських іграх, Чемпіонаті з різних видів спорту серед дошкільних навчальних закладів в рамках міської освітньої програми «Старти надій», де активну участь приймали дітки старших груп, в міській виставці «Зимова феєрія», де заклад отримав перемогу з композицією «Ялиночка - наче картиночка», у загальноміському конкурсі «У колі дружної родини (на якому наш заклад увійшов в число переможців), міському конкурсі «Ярмарок фахових сподівань», підтверджують прагнення колективу до розвитку і самовдосконалення.
   Важливим залишається питання взаємодії дитячого садка і сім'ї. Ефективність їхньої спільної роботи залежить передусім від гармонії взаємин батьків і педагогів. Роль родини залишається у вихованні дитини провідною. Враховуючи потреби кожної сім'ї, пропонуємо батькам різні форми роботи - це групові та індивідуальні консультації, поради, методичні рекомендації, групові та загальні батьківські збори, бесіди, різноманітна інформація розміщена на сайті дошкільного закладу.
   Великого значення в д/з надають стану здоров'я дітей їхньому фізичному та психічному розвитку, дотримання здорового способу життя.
   Медичне обслуговування в дошкільному закладі передбачає надання дітям допомоги у збереженні здоров'я та профілактиці захворювань, у системі здійснюється огляд дітей лікарями-спеціалістами, про що свідчать записи у дитячих справах.
   У ДНЗ проводяться усі необхідні профілактичні заходи:
- контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;
- здійснюється щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;
- проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, куточок здоров'я та консультативний пункт;
- розроблена тематика для медико-педагогічних нарад.
У закладі постійно проводяться загартувальні процедури, на заняттях з фізичної культури, під час прогулянок підтримується рухова активність дітей; проводяться дні здоров'я, розваги, у навчальні заняття вводяться фізкультхвилинки.

  

   В 2016-2017 н.р. зріс рівень інфекційної захворюваності в зв'язку зі спалахом у місті вітряної віспи та скарлатини. Проте простежується щорічне зниження рівня загальної захворюваності. Порівняно з 2014-2015 н.р. він знизився на 50,3 %. А індекс здоров'я порівняно з 2016р. зріс на 8,3%, що вказує на ефективність використовуваних у садочку здоров'язбережувальних технологій, серед яких ароматизація та здійснення вологого прибирання в групових кімнатах із додаванням масла ялиці, яке знищує хвороботворні мікроорганізми.
   Важливою складовою фізичного здоров'я дітей є їх раціональне харчування.
В ДНЗ харчування 3-х разове. Діти їжу отримують згідно режиму дня з урахуванням вікових особливостей. Меню складається згідно норм харчування та за перспективою меню, а також відповідно до графіку та набору продуктів, що завозяться централізовано, з наявністю сертифікату якості, відповідно вартості за день: яслі - 15 грн., сад - 23 грн.
   Оплату за харчування дітей батьки здійснюють щомісячно в розмірі 75% від вартості харчування, 25% вартості сплачується міською радою, відповідно до рішення виконавчого комітету від 20.12.2016 року №830. Для пільгових категорій плата проводиться згідно чинного законодавства.
Проаналізувавши стан харчування за минулий навчальний рік слід відзначити, що в раціон діти отримували м'ясні, рибні продукти, молоко, сир, сир твердий, масло вершкове, напої, овочі, фрукти, повний набір круп, тощо. Всі завезені продукти відповідають стандартам.
Підводячи підсумки того, які завдання розв'язані повністю, які частково і як це вплинуло на результати діяльності ДНЗ, потрібно зазначити, що, в певній мірі, зусилля колективу у вирішенні зазначених проблем отримали позитивний результат, але на досягнутому зупинятися не можна. Тому на майбутнє колектив закладу і надалі буде активно працювати та підвищувати свій професійний рівень.
   Виконання завдань адміністративно-господарської роботи сприяло покращенню матеріально-технічної бази садочка, забезпеченню належного функціонування всіх систем закладу. Упродовж 2016-2017 н.р. було проведено:
• придбано нові меблі у групах №2,6,9;
• зроблено ремонт санвузла групи №1;
• зроблено косметичний ремонт на харчоблоці та коморі;
• встановлено споруди на ігрові майданчики груп № 2,7,8
• відремонтовано електричний котел на харчоблоці;
• здійснено косметичний ремонт в усіх вікових групах,
• полаковано підлогу в актовій залі, коридорах - 90 м2,
• пофарбовано сходових маршів 4, панелей 17 м2,
• вхідні двері;
• зроблено ремонт в роздягальні групи № 3;
• зроблено частковий ремонт групової кімнати №3, №4
• придбано на харчоблок посуд.
• виготовлено медичний стенд «Медична шпаргалка»;
• Придбано та встановлено за кошти міського бюджету електрообладнання на харчоблоці:
- електром'ясорубку,
- 2 холодильні шафи.
- Зроблено частковий ремонт даху 300 м²

Така робота проведена завдяки спільним зусиллям колективу садочка і батьків, спонсорській допомозі.

У своїй роботі на 2017-2018 навчальний рік педагогічний колектив ДНЗ № 57 визначає наступні основні напрямки діяльності.

1. Створення педагогічних умов художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку;
2. Формування логіко-математичної компетентності дітей в процесі сенсорного та логіко-математичного розвитку;
3. Розвиток креативних здібностей та виховання морально-естетичних почуттів в процесі театралізованої діяльності дошкільників.