Співпраця з батьками
#Освітня_родина_допомагаємо_перемагаємоЗ нагоди відзначення Дня знань, з метою підтримки Збройних сил України, внутрішньо переміщених осіб, сімей українських захисників департамент освіти міської ради ініціював проведення благодійного проекту #Освітня_родина_допомагаємо_перемагаємо
За підсумками благодійного проекту від колективу садочка було зібрано та передано на рахунок благодійного фонду Сергія Притули 3700 грн. Батьки групи №4 "Казочка" підтримали Окремий підрозділ снайперів Батальйону Морської піхоти (номер не вказуємо з міркувань безпеки) - 1000 грн. Батьки групи №2 "Смайлик" підтримали коштами проект "Бавовна" благодійного фонду С.Притули. Висловлюємо ПОДЯКУ УСІМ, хто долучився до даного проєкту. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! Як говорити з дітьми про війну. Поради психологівТриває вторгнення Росії в Україну. Збройні Сили України героїчно відбивають атаки ворога, а мільйони українців переховуються у бомбосховищах. Як говорити з дітьми про війну? Яких правил слід дотримуватися та чого точно не можна робити? Поради дає дитячий психолог Маріанна Новаковська у своїй статті https://osvitoria.media/experience/yak-govoryty-z-ditmy-pro-vijnu/.
Відео не тему "Дітям про війну". Психолог Віра Федіва.
Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми. Поради МОЗ, ЮНІСЕФ
БАТЬКІВСЬКИЙ ЛЕКТОРІЙРЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ Раціональне харчування - одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття, плодотворної праці. Харчування повинно не лише покривати енергію, що витрачається дитиною, але й забезпечувати матеріал, необхідний для росту й розвитку всіх органів і систем організму. Досліджено, що процеси обміну речовин у дітей протікають значно інтенсивніше, ніж у дорослих. Адже вони більше рухаються і гуляють, що теж викликає значні енергетичні витрати. В їжі повинні обов'язково поєднуватися у правильному співвідношенні речовини, що входять до складу тварин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода. У дитячому харчуванні мають враховуватися якісні показники білків. Найцінніший і найкорисніший для росту дитини тваринний білок. Достатня його кількість є в м'ясі, рибі, молоці, яйцях та ін. Основними джерелами рослинного білка є хліб, крупа, макарони. Важливу роль відіграють жири. Вони є пластичним матеріалом, слугують розчинниками вітамінів А і Д. Але надмір жирів шкідливий, бо сприяє порушенню обміну речовин, погіршенню засвоєння білка, іноді викликає розлади органів травлення. Жири, як і вуглеводи, є джерелом поповнення енергії. Вуглеводи - основний матеріал для енергії м'язової діяльності. Велика їх кількість є в овочах, фруктах, ягодах та їх соках, молоці, у вмісті яких є багато глюкози і фруктози. У щоденному раціоні дитини обов'язково мають бути вітаміни. Недостатня їхня кількість різко погіршує стан здоров'я, ріст і розвиток організму. Адже вони беруть участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, регулюють окремі біохімічні й фізіологічні процеси, забезпечують життєві функції організму.
Добрий апетит і улюблені страви Рецепт 1 -Навчіться не помічати поганого апетиту дитини -Не реагуйте хворобливо на те, що дитина мало їсть і демонстративно відсуває тарілку. -Не хоче їсти - спокійно і по-дружньому відпустіть її з-за столу, хай терпить до вечері. Врешті здоровий інстинкт візьме своє і їсти захочеться. -Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, якщо вона попросить їсти. -Лагідно поясніть, що їсти треба у відведений для цього час. Вечерю у такому разі зробіть дещо раніше. -На апетит впливає і зміна обстановки. Підіть на прогулянку й ви побачите, з яким апетитом після цього їстиме ваша дитина. -Сміливо довіряйте здоровому інстинктові, закладеному самою природою. Рецепт 2 -Давайте тільки ту кількість їжі, що її з'їдає дитина із задоволенням. Здорова дитина здебільшого споживає стільки, скільки потрібно для її організму. -Утримуйтеся від розмов про те, що «дитина мало або майже нічого не їсть», бо вони шкідливі. -Своєчасно включайте в раціон дитини різноманітні, рекомендовані для її віку, страви та, проявляючи такт і наполегливість, привчайте їсти все, що корисне для неї. -Дотримуйтесь режиму харчування. -Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися ложкою, виделкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.
Якою має бути домашня вечеря? Більшість батьків намагаються вдома доповнити харчування дітей жирною та солодкою їжею: цукерками, вершками, ковбасою, а іноді й нагодувати перед сном повним домашнім обідом. І те, й інше завдає шкоду організму дитини. В дитячих закладах діти одержують достатню кількість вуглеводів, жирів, а білків, особливо тваринного походження, інколи недостатньо. Тому батькам необхідно регулярно переглядати меню і відповідно доповнювати вечерю дітей продуктами, які містять тваринний жир - молоком, сиром, яйцями, рибою,- якщо їх не було в меню. Найдешевшим і найціннішим носієм білків є сир, тому страви з нього батькам потрібно готувати дитині частіше. Корисний також мед. Мед із молоком, кисломолочними продуктами підвищує гемоглобін. Необхідно привчати дітей кефір і молоко їсти з хлібом - так збагачується амінокислотний склад їжі. В домашню вечерю обов΄язково включають фрукти, овочі і соки, щоб доповнити денне харчування в дитячому закладі вітамінами, мінеральними солями і мікроелементами. Це може бути морквяний, томатний сік, яблука або інші фрукти, солодкі соки - виноградний, сливовий, нектар яблучний - після вечері. Багато каротину міститься в моркві, в організмі він перетворюється на вітамін А. морква повинна бути щоденним продуктом у харчуванні дитини, особливо в зимово-весняний період. Загалом меню домашньої вечері повинно бути таким: І варіант Томатний сік - 100г. Яйце або вінегрет, салат або картопляне пюре з зеленим горошком. Молоко, здобна булочка або білий хліб з медом. Фрукти. ІІ варіант Морквяний сік - 50-100г. Сирок дитячий або сир - 100г. Кефір - 200г (з хлібом). Яблуко або апельсин.
Які соки корисні для здоров`я малят ? Популярні медичні журнали щорічно складають рейтинги найбільш корисних продуктів, зокрема напоїв. Уявлення про їх вплив на організм складають на основі останніх отриманих даних про вміст у них речовин та їх властивості. Найкорисніші напої: гранатовий, чорничний, яблучний соки і журавлинний морс. ВЖИВАННЯ ЦИХ КОРИСНИХ СОКІВ ДОПОМОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я.
Вода - джерело здоров`я Один із важливих елементів, що стосуються культури нашого харчування, - це вода. На жаль, у розмові з батьками дітей, які мають порушення шлунково-кишкового тракту, з'ясовується, що ці мало п'ють. Не тільки діти, але й самі дорослі. Маленькі діти страждають на запори. Надходження достатньої кількості рідини в організм людини - це важлива умова здорового травлення.
Дітям, так само, як і дорослим потрібно пити «живу», не кип'ячену воду, для цього використовуйте будь-які фільтри для очищення звичайної, проточної води від небажаних, несприятливих домішок. Найкорисніші продукти для харчування дітей
Які ж продукти дійсно потрібні дитині і є найкориснішими для зростаючого дитячого організму? Насамперед, це: Фрукти. Нарізане яблуко, груша або персик - це ідеальний перекус між прийомами їжі. Причому, чим більше кольорів, тим краще - кожен з природних барвників в овочах і фруктах несе в собі певну користь. Так, сині і фіолетові продукти (чорниця, баклажан) містять ресвератрол - потужний антиоксидант, який допомагає боротися з раком і серцево-судинними захворюваннями. Овочі. Звичайно, не кожна дитина погодиться їсти овочі в необхідній кількості і різноманітності. Тут доведеться проявити фантазію і знайти ефективний спосіб. Так, якщо малюк любить бутерброди, додавайте в них свіжі, сирі овочі між хлібом і м'ясом. Можна додавати сирі овочі і до других страв, викладаючи з них різні кумедні фігурки. Корисними будуть шпинат, капуста, салати ромен і мангольд. У цих зелених листках міститься хлорофіл, який очищає кров і насичує її киснем. А це, у свою чергу, робить дитину більш витривалою і знижує загальний рівень втоми. Горіхи. Вони є відмінним джерелом жирів і енергії. Суміш горіхів, насіння і сухофруктів для дитини стане відмінним перекусом між обідом і вечерею, і подарує ще більше сил. Молоко. Як відомо, молоко незамінне для дитячого організму. Включаючи кальцій і вітаміни A, B, B2, C, молоко містить більше 200 органічних і мінеральних речовин, необхідних для здорового розвитку дитячого організму. Воно допомагає зміцнити зуби і ясна, запобігти багатьом захворюванням травної системи і навіть цукровому діабету! Тільки мова йде саме про здорове молоко, яке не містить хімії та консервантів. Однак якщо дитина погано реагує на натуральне молоко, і у неї з'являються алергічні реакції, доцільно перейти на якісне магазинне молоко. Риба.Її діти також не сильно полюбляють, але постарайтеся знайти ту рибу, яка сподобається вашій дитині. Лосось або тунець - найбільш смачні сорти, які також є відмінним джерелом білка і омега-3 жирних кислот. Сир. Сир є ідеальнимдоповненням до дитячого раціону. Його можна подавати з бутербродами, додавати в печені страви, або ж споживати в натуральному вигляді.Також до сиру можна подавати пшеничні крекери - такі канапки послужать дуже смачною закускою. Цілісне зерно. Це найкраще джерело клітковини. Дуже корисно включати у раціон дитини хліб і макарони з цілісних сортів пшениці, коричневий рис, вівсянку. Бобові. Вони також є відмінним джерелом клітковини, білка і вуглеводів. Тому корисно регулярно готувати дитині перші та другі страви, а також салати з квасолі. Вода і чай. Ці напої є самими здоровими як для малят, так і для дорослих, особливо якщо брати чай без кофеїну. Доцільно замінювати ними солодкі газовані напої, в яких немає ніякої користі.
Всі ми хочемо, щоб наші діти зростали здоровими і активними, тому особливу увагу слід приділити їхньому харчуванню.
ЛІКТ ФМГ №17 v.1.0
|