Наш дошкільний заклад
Меню
Новини
Методична скарбничка
  

 Нові нормативні акти для використання в роботі 

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ (Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану)  Лист МОН № 1/3845-22 від 02.04.2022 https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-rekomendaciyi-dlya-pracivnikiv-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-na-period-diyi-voyennogo-stanu-v-ukrayini  
 
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛbНО -ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СИСТЕМІ ОСВІТИ УКРАЇНИ
(Наказ МОН від 06.06.2022 №527 "Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641")     https://nus.org.ua/news/mon-zatverdylo-novu-kontseptsiyu-patriotychnogo-vyhovannya/ 
 
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ОСВІТНІХ ТРУДНОЩІВ ТА РІВНІВ ПІДТРИМКИ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ  (Ухвалено Вченою радою Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, протокол № 9 від 2 грудня 2021 року).
 
 
 Листопад - Місяць цифрової грамотності
З 1 по 30 листопада 2021р за ініціативи Міністерства цифрової трансформації в Україні проходить Місяць цифрової грамотності
 
 

Цифрова грамотність - здатність безпечно та ефективно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні, в роботі та особистісному розвитку. 
 
 
 
Дія. Цифрова грамотність» - це перша національна онлайн-платформа з безоплатними курсами для підвищення рівня обізнаності українців у сфері цифрових технологій, яка допоможе освоїти базові цифрові навички.
Дія. Цифрова освіта
https://osvita.diia.gov.ua/
 
 

Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.

У рамках проведення Місяця цифрової грамотності учасники освітнього процесу можуть долучитися до активностей:

Рекомендовані освітні серіали: 

- Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene
- Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny
- Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-
cyber-fraudsters
- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey
- Як громаді стати цифровою  https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities
- Електронний підпис https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Використання мнемо-таблиць
у роботі з дітьми
«Ви навчаєте дитину яким-небудь
невідомим йому п'яти словами - 
він буде довго і марно мучитися, 
але зв'яжіть двадцять таких 
слів з картинками, 
і він засвоїть на льоту». 
Д. Ушинський
 
   Взявши в основу думку великого педагога, переконавшись в ефективності наочного матеріалу, користуючись готовими схемами, змінюючи та вдосконалюючи їх по-своєму, створюючи власні мнемо-таблиці разом з дітьми використовуйте в роботі прийоми мнемотехніки.
Мнемоніка, або Мнемотехніка - в перекладі з грецької - «мистецтво запам'ятовування», система методів і прийомів, які забезпечують успішне запам'ятовування, збереження і відтворення інформації, а також збільшують обсяг пам'яті, шляхом утворення штучних асоціацій.
Мнемо-таблиці - це графічне або частково графічне зображення змісту вірша. Головне - потрібно передати умовно-наочну схему, зобразити так, щоб намальоване було зрозуміло дітям. Схеми служать своєрідним зоровим планом для засвоєння тексту. 
    Мнемо-таблиці(схеми) - є ефективним дидактичним матеріалом в роботі вихователя, музичного керівника для прискорення засвоєння дітьми тексту вірша, скоромавки, співанки,  пісні тощо.
Відомі такі українські мнемонічні фрази:
 
Маючи Великі Здібності Маленький Юрко Співав Українські Народні Пісні
(Для запам'ятовування порядку планет Сонячної системи - Меркурія, Венери, Землі, Марса, Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна, Плутона)
 
Чи Одхилить Жінка Зранку Бісову Свою Фіранку?
(Для запам'ятовування сімох кольорів сонячного спектра - червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього, фіолетового)
 
МаВПа БуФ.
(Для запам'ятовування приголосних, після яких пишеться апостроф)
 
Де Ти З'їСи Ці ЛиНи?
(Для запам'ятовування приголосних, після яких пишеться м'який знак)

 

 Зразки мнемо-таблиць